...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Wieczorne niebo inspiracją kolorystyczną na 2020

Amerykańska firma Pantone jak co roku wyznacza trendy kolorystyczne na kolejny rok. Niedawno ogłosiła Kolor Roku 2020 (Pantone Color of the Year 2020) - został nim odcień niebieskiego, Classic Blue.

Dokładna nazwa Koloru Roku 2020 brzmi PANTONE 19-4052 Classic Blue. Według ekspertów Pantone to kolor klasyczny, elegancki, kojarzący się z wieczornym niebem, który symbolizuje spokój, trwałość, silne fundamenty, pokazuje pragnienie stabilizacji w niepewnych czasach pełnych nowych wyzwań, składnia do refleksji.

Amerykański Instytut Pantone (Pantone Color Institute) jest jednostką badawczą barw, ekspertem w dziedzinie kolorów. Definiuje poszczególne barwy w oparciu o mieszankę 18 pigmentów. Śledzi i kreuje trendy. Color of the Year jest ogłaszany już od 20 lat - w 2000 roku Kolorem Roku został Cerulean Blue, a w 2019 Living Coral.

Kolor Roku Pantone inspiruje projektantów mody, wnętrz, instagramerów, wpływa na identyfikację wizualną marek. Czy okaże się inspirujący również dla cukierników?

Ewa Siuda-Szymanowska

Bieżące wydanie czasopisma

Lekko i kolorowo - jesień z nowym Mistrzem Branży. Niebieski chleb, czarna beza, czekoladowa anatomia i desery ze szczawiem - to tylko niektóre smaczki, które znajdziecie na łamach jesiennego wydania.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>
  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji